Informace pro rodiče předškoláka

Školka plná pohody

Vážení rodiče dětí předškolního věku,
naše mateřská škola má celoroční provoz a je zřízena hlavně pro děti bez doprovodu. Mateřskou školu navštěvují děti od tří let. Paní učitelka s nimi plní třídní programy se zaměřením na podporu zdravého životního stylu a vztahu k přírodě. Vzdělávání dětí probíhá ve všech činnostech během dne vyváženým poměrem spontánních i řízených aktivit. Každodenní součástí je pobyt venku, který se uskutečňuje za každého počasí, protože zdejší klima je oficiálně vyhlášeno jako přírodní léčivý zdroj. V mateřské škole si děti především hrají, ale také si mohou vyrobit něco malého pro radost.

Informace pro rodiče dětí předškolního věku - Základní škola a mateřská škola při Dětské lázeňské léčebně Lázně KynžvartNávštěva rodičů s dětmi

Mateřskou školu mohou navštěvovat také děti s doprovodem. To je možné po domluvě s vedoucí učitelkou MŠ paní V. Paločkovou a vždy jen na omezený počet hodin týdně. Vedoucí paní učitelka provádí na každém léčebném domě informační schůzky s rodiči ihned po vašem příjezdu do léčebny.

Evidenční list

Vaše dítě jen musí dosáhnout 3 let věku a vy musíte vyplnit a podepsat evidenční list.

Evidenční list MŠ při Léčebných lázních Lázně Kynžvart
(dokument PDF, velikost 0,2 MB)

Pobyt v mateřské školce

Paní učitelka mateřské školy připravuje pro vaše děti stále nové úkoly. Třída školky je vybavována každý rok novými hračkami.  Mateřská škola je místem, kde se vaše děti snáze seznámí a poté si bez problému hrají a zabaví se i mimo třídu a léčebné domy. Pobyt v mateřské škole je psychickou podporou pro vaše dítě a celkově tak výrazně podporuje a doplňuje komplexnost léčby.

Za pobyt dítěte ve zdejší MŠ neplatíte žádný poplatek. Pokud budete mít dotazy, obraťte se vždy na vedoucí paní učitelku, či ředitelství základní a mateřské školy, které se nachází v samostatné budově v areálu dětské léčebny /Dům „Vila“ v sousedství LD Záboj/.

Mgr. Dana Vondrášková
ředitelka ZŠ a MŠ při LL